своими руками
seo
VTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners
Встановлення та налагодження клієнта файлової мережі

Для файлового обміну через локальну мережу ми рекомендуємо використовувати пірінгову мережу Direct Connect ++ (скорочено - DC++). У порівнянні з штатним мережевим оточенням Windows, у DC++ є багато суттєвих переваг:

 • пірінг DC++ - централізований, і дозволяє швидко та надійно обслуговувати одночасно практично необмежену кількість користувачів, в той час як мережеве оточення Windows, що працює за принципом широкомовленнєвих запитів - нестабільно працює в мережах, в яких кількість користувачів перевищує 20-30;
 • більш ефективний, порівняно з штатним в Windows NetBIOS, протокол DC++ дозволяє більш високі швидкість та надійність передачі даних;
 • на відміну від мережевого оточення Windows, в DC++ підтримується докачка файлів і присутній вбудований менеджер завантажень; навіть якщо комп'ютер, з якого Ви завантажуєте файл, буде вимкнуто, завантаження буде поставлено в чергу, і автоматично продовжиться коли потрібний комп'ютер знову буде досяжний;
 • DC++ - пірінгова мережа, завантаження файлу, якщо він доступний відразу на декількох комп'ютерах, буде автоматично вестись частинами з декількох доступних джерел, розподіляючи таким чином навантаження на локальну мережу і прискорюючи завантаження за рахунок більш швидкого прийому з більш близьких до Вас джерел;
 • на відміну від мережевого оточення Windows, де Ви змушені були шукати потрібні Вам файли, продивляючись вручну ресурси комп'ютерів, в DC++ присутній механізм пошуку потрібних файлів за поданими критеріями - частиною імені файлу, розміром та типом (аудіо, відео і т.д);
 • идентифікація файлів в DC++ виконується за спеціальною контрольною сумою файлу, завдяки чому система точно розпізнає файл при пошуку чи завантаженні із декількох джерел, навіть якщо його було переіменовано;
 • за рахунок централізації мережі DC++ створює в локальній мережі мінімум службового трафіку, на відміну від мережевого оточення Windows, яке на службові потреби "від'їдає" до 40% (!) пропускної здатності Вашого підключення;
 • використання механізму черг та слотів в DC++ дозволить Вам без особливого навантаження постійно надавати свої файли іншим користувачам мережі, на відміну від мережевого оточення Windows, при використанні якого, у випадку коли з Вашого комп'ютера завантажують файли одночасно декілька інших користувачів - комп'ютер із-за інтенсивної дискової активності починає помітно "гальмувати";
 • DC++ є повнофункціональною альтернативою мережевому оточенню Windows, що дозволяє повністю від останнього відмовитись, відключивши його і таким чином зачинивши 90% існуючих в Windows мережевих слабкостей, через які можливий несанкціонований доступ до Вашого комп'ютера і через які вільно розповсюджуються нові покоління вірусів.
 1. Запустіть інсталяційний пакет, натиснувши на це посилання. На запитання, що Ви бажаєте робити з цим файлом, виконати чи зберегти, оберіть варіант Выполнить. Після завантаження і запуску файлу, в першому діалозі поставте "галочку" "I accept.." і натисніть кнопку Next:
  alt
  В наступному діалозі перевірте, щоб всі "галочки" було встановлено, і натисніть кнопку Next:
  alt
  Далі, оберіть папку, в яку буде встановлено програму, і натисніть кнопку Installдля того щоб почати встановлення:
  alt
  Дочекавшись закінчення процесу встановлення, натисніть кнопку Close:
  alt
 2. Запустіть програму: кнопка Пуск, пункт Программы, пункт DC++, значок DC++.
  Після першого запуску програми автоматично відчиниться в Блокноті файл readme.txt - його можна відразу зачинити.
  Також автоматично з'явиться діалог налагодження програми (якщо він не відчинився автоматично - відчиніть його вручну, пункт меню програми File, у ньому - пункт Налаштування...).
  На закладинці "Особиста інформація" укажіть в поле "Нік" Ваш нік, у полі "Мейл" - Вашу електронну адресу (необов'язково), і у полі "Опис" - своє місцезнаходження (бажано); у випадаючому списку "Line speed (upload)" оберіть варіант "100":
  alt
  Закладинка "Налаштування підключення" оптимально налаштована за замовчуванням, вона повинна виглядати наступним чином:
  alt
  На закладинці "Завантаження" натисніть кнопку Огляд...біля поля "Папка завантажень за замовчуванням", і виберіть папку, в яку будуть за замовчанням надходити завантажувані Вами з мережі файли:
  alt
  Далі, якщо Ви плануєте використовувати лише внутрішню файлообмінну мережу (без використання інтернету) - рекомендовано натиснути кнопку "Конфіг. списку публ. хабів", і видалити, послідовно виділяючи і натискаючи кнопку Remove, всі рядки із списка, після чого натиснути кнопку OK:
  alt
  На закладинці "Favorites" можна задати додаткові папки для різних типів завантажуваних файлів - обрати одну із цих папок можна буде з меню під час завантаження. Для того, щоб зробити це, натисніть кнопку Додати теку, виберіть потрібну папку, і задайте для неї символічне ім'я:
  alt

  Підказка: Задайте тут ті папки, в яких Ви зазвичай і зберігаєте фільми, музику і т.д. - це дозволить Вам відразу поміщати завантажувані файли на своє місце.

  Закладинка "Queue" не потребує налагодження, всі поля на ній повинні бути порожніми.
  На закладинці "Доступ" додайте в список папки, які Ви бажаєте приєднати до файлової мережі, тобто зробити їх доступними для інших користувачів. Для того, щоб додати папку, натисніть кнопку Додати теку, виберіть папку на Вашому комп'ютері, яку Ви бажаєте зробити загальнодоступною, і задайте для неї символічне ім'я:
  alt

  Підказка: Після додавання папки програма проіндексує присутні в ній файли для пошуку, це може відняти деякий час - дочекайтесь закінчення цього процесу.

  На закладинці "Вигляд" встановіть додатково наступні "галочки":
  • Мінізувати в трей
  • Показувати час повідомлень в чаті за замовчуванням
  • Показувати вхід/вихід в чаті за замовчуванням
  У полі "Повідомлення відсутності за замовчуванням" задайте повідомлення, яке буде видаватись у Вашу відсутність; у полі "Формат часу в чаті" задайте рядок %c (знак проценту, і за ним маленька латинська літера 'c').
  Врешті решт, діалог повинен мати приблизно наступний вигляд:
  alt
  На закладинці "Кольори та звуки", за бажанням, Ви маєте змогу задати кольори вікна програми (Select window color), колір і стиль тексту в ньому (Select text style), кольори завантажень з Вашого комп'ютера (Відвантаження) і на Ваш комп'ютер (Завантаження), а також увімкнути звуковий супровід приватних повідомлень, встановивши "галочки" у блоці "Звуки":
  alt
  Закладинки "Вкладки" та "Вікна" оптимально налаштовані за замовчанням.
  На закладинці "Додатково" встановіть додатково наступні "галочки":
  • Авто-відсутність при мінімізуванні(і повернення при розгортанні)
  • Зареєструвати у Windows опрацювання dchub:// i abc:// URL лінків
  alt
  Натисніть кнопку OK знизу діалога, щоб зачинити вікно налагодження програми.
  Далі, оберіть у головному меню програми пункт View, в ньому - пункт Favorite hubs. Натисніть у відчинившомуся вікні кнопку Новий..., заповніть поля діалогу як показано нижче, і зачиніть діалог натисканням кнопки OK:
  alt
  Поставте "галочку" зліва у рядку:
  alt
  Налагодження закінчено, для вступу змін в силу перезапустіть програму.
 3. Після запуску програми і з'єднання з хабом, вікно програми будет поділено на три частини: ліва верхня частина - це вбудований чат, права верхня частина - список інших користувачів, які присутні у файлообмінній мережі, і нижня частина - інформація по файловому обміну. Розміри частин Ви маєте змогу змінювати на власний розсуд, перетягуючи межі між ними мишою.
  Для того, щоб продивитись доступні файли на комп'ютері іншого користувача, клікніть по його ніку в списку правою кнопкою миші, і оберіть із випавшого меню пункт "Отримати список файлів":
  alt
  Після отримання списку файлів відчиниться нова закладинка - файл-лист обраного користувача. Для того, щоб завантажити файл чи папку, які Вас цікавлять, клікніть по ній правою кнопкою миші, і виберіть один з наступних пунктів:
  • Download - файли буде завантажено в папку для завантажень за замовчанням, вказану Вами при налагодженні програми;
  • Download to... -> Ім'я папки - файли буде завантажено у обрану Вами додаткову папку для завантажень - одну з тих, які ви описали на закладинці "Favorites" під час налагодження програми;
  • Download to... -> Browse... - файли буде завантажено у довільну папку на Вашому комп'ютері, яку Ви додатково вкажете.
  alt

  Підказка: Якщо від цього користувача вже ведеться завантаження іншим користувачем - Ваш запит на завантаження буде поставлено в чергу, і автоматично виконано коли він вивільниться.

  Для того, щоб зачинити непотрібний більше файл-лист, клікніть по його ярличку знизу вікна правою кнопкою миші, і виберіть пункт "Закрыть".
  Крім ручного пошуку по файл-листах інших користувачів, Ви маєте змогу також скористатись автоматичним пошуком (засобами хаба). Для цього, натисніть кнопку "Поиск" (яка має значок у вигляді лупи) в панелі інструментів програми:
  alt
  У відчинившомуся вікні, в полі "Искать" задайте частину імені файлу чи папки, які Ви шукаєте, оберіть із випадаючого списку "Тип файла" потрібний тип (відео, аудіо, папка і т.д.), і натисніть кнопку Поиск. Завантажити знайдені файл чи папку Ви маєте змогу так же як із файл-листа:
  alt
 4. В роботі з файловою мережою бажано дотримуватись наступних правил:
  • Надавайте доступ до якомога більшої кількості своїх файлів.
   Наша файлова мережа, фактично, складається із файлів які знаходяться на наших же комп'ютерах. Наскільки вона будет насиченою і, відповідно, цікавою - від Вас же і залежить.
  • Тримайте кліента DC++ постійно запущеним.
   Аналогічно до попереднього пункту - якщо ми будемо заходити в DC++ тільки для того щоб знайти щось - мережа буде постійно пустою і нецікавою. Додайте запуск кліента DC++ в папку "Автозагрузка", і ніколи з нього не виходьте - це не спричинить Вам ніяких незручностей, і разом з тим зробить суттєвий внесок в наповнення мережі.
  • Знайшовши потрібні файли - розміщуйте їх у загальнодоступних папках.
   Дайте можливість іншим знайти те саме; крім того, більша кількість джерел з яких можна взяти той же файл - це підвищення швидкості та ефективності обміну в мережі.
   Простіше за все це зробити, завантажуючи файли з інших комп'ютерів безпосередньо в ті папки, які Ви зробили загальними.
  • Відключіть на своєму комп'ютері непотрібне більше мережеве оточення Windows.
   Це дасть можливість розвантажити локальну мережу від широкомовленнєвих запитів, вивільняючи віднімаєму їм пропускну здатність для корисного трафіку.
   Крім того, відключення мережевого оточення практично до нуля знизить ймовірність "зламу" Вашого комп'ютера через мережу чи зараження його мережевими вірусами-червями.